Jest takie chińskie przekleństwo „Obyś żył w ciekawych czasach”. Jeśli 2020 nie wpisuje się w takie ciekawe czasy, to ja już nie wiem, o jakie czasy mogłoby chodzić.

Ubiegły rok minął nam pod znakiem pandemii, przenoszenia biznesów i nauczania online, lockdownów, wyborów, które się nie odbyły czy strajku kobiet.

Jak na tle tych wszystkich wydarzeń wygląda miniony rok dla Innej sieci?

Statystyki ruchu na blogu w 2020

Statystyki ruchu w 2020
Statystyki ruchu w 2020

Na początek zbiorcze statystyki ruchu od 1 stycznia 2020 do 31 grudnia 2020. Nie są to imponujące liczby, jednak zestawiając je z poprzednim rokiem, wygląda to już zdecydowanie lepiej.

Statystyki ruchu w 2020 vs 2019
Statystyki ruchu w 2020 vs 2019

Jak widać mamy tu wzrost liczby odwiedzin o prawie 100% w stosunku do roku poprzedniego. W zasadzie od końca wakacji, każdego miesiąca notuje wzrost liczby UU z miesiąca na miesiąc. 

Co ciekawe zaczęły pojawiać się przekierowania na stronę z adresu classroom.google.com oraz innych domen wskazujących na szkoły i uczelnie. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ Inna sieć ma pomagać w edukacji sieciowców.

 Wzrosła również liczba powracających użytkowników z 13,7% do 15,3%.

Na minus liczba odwiedzonych stron w każdej sesji. Również współczynnik odwiedzin utrzymuje się na wysokim poziomie. Cóż, będzie nad czym popracować w tym roku.

Nowe artykuły w 2020

Newsletter i Social Media w 2020

Na początku roku 2020 na liście emailowej było zapisanych raptem 10 osób. Słownie dziesięć. Po publikacji dokumentu 19 aplikacji, które musi znać każdy sieciowiec, coraz więcej osób zdecydowało się dołączyć. Obecnie na liście znajduje się:

0
Subskrybentów Newslettera

W 2020 po raz pierwszy pojawiły się wpisy na LinkedIn. W końcu czas wyjść z jaskini i również tam pochwalić się swoimi artykułami. Na chwilę obecną mam: 

0
Obserwujących na Linkedin

W pozostałych social mediach Twitter wygląda najgorzej,  zdecydowanie nie umiem w ćwierkacza. Facebook nadal pozostaje głównym medium i tam jest największa rzesza osób zainteresowanych artykułami.

Liczby prezentują się następująco:

0
Obserwujących na Twitterze
0
Obserwujących na Facebooku

To był Ostatni ROK

To był ostatni rok, w którym prowadziłem bloga inna sieć jako osoba prywatna. Od stycznia 2021 właścicielem portalu staje się firma RunPackets Rafał Rudewicz. Czyli nadal będę to ja, tylko w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej.

Trochę prywaty na koniec

Ubiegły rok to nie tylko rozwój bloga. Był to również bardzo niepewny okres co do naszej przyszłości. Czas, w którym większość z nas była zmuszona przenieść się z biur do domów lub w ogóle zaprzestać pracy. Czas kiedy została wystawiona na próbę nasza samodyscyplina, czy będziemy w stanie, podobnie jak w biurze oddzielić czas na pracę od czasu prywatnego?

Osobiście muszę się przyznać, że pomimo tego, że był to dla mnie czas największej produktywności. Oblałem jednak test na samodyscyplinę. Nie dlatego, że pracowałem mniej, niż powinienem, ale dlatego, że nie potrafiłem nacisnąć guzika uśpij o wyznaczonej porze. Nie raz łapałem się na tym, że skończyłem już pracę, ale nadal siedzę przed komputerem, bo jeszcze mam coś do zrobienia.

Podsumowanie

Pomimo ogromnego kryzysu spowodowanego pandemią, 2020 nie był złym rokiem. Dzięki rezultatom pracy nad blogiem udało się dotrzeć do nowych odbiorców, nawiązać kilkadziesiąt nowych znajomości oraz drobnych relacji biznesowych. Pozwala to patrzeć z optymizmem w stronę 2021 i tego właśnie Ci życzę nadchodzącym nowym roku.

Jestem ogromnie ciekawy, jaki był Twój 2020?