Rafał Rudewicz

9 sierpnia 2020

Inna Sieć Newsletter


5 darmowych certyfikatów Juniper Networks

Aktualności | 4 Komentarze

Darmowe szkolenia i voucher ze zniżką na egzamin. Poznaj Juniper Open Learning Platform.
Zdobądź certyfikaty Juniper Networks

i 3 Spis treści

Juniper Networks jest drugim po Cisco najpopularniejszym producentem sprzętu w sieciach korporacyjnych oraz jednym z najchętniej wybieranych wśród ISP. Nie można również nie wspomnieć, o niedawno dołączonych do portfolio rozwiązaniach Wireless Mist. W ofercie znajdują się również gotowe rozwiązania dla Data Center oraz Cloud computingu.

To wszystko złożyło się na spójne portfolio produktów, oferujących spójny ekosystem zarządzany z poziomu jednego systemu operacyjnego JUNOS. Jedni pokochali ten system od pierwszego kontaktu, inni od razu znienawidzili, ale absolutnie nikt nie przeszedł obojętnie.

Teraz kiedy już wiesz, dlaczego warto zainteresować się programem certyfikacyjnym Juniper Networks, porozmawiajmy jak zgarnąć darmowego certa.

Junos genius

Junos Genius to platforma będąca połączeniem materiałów do samodzielnej nauki, testowych egzaminów czy materiałów video dostępnych wcześniej w ramach fast-tracków. Dodatkowo dostępne są aplikacje na iOS i Androida, abyś mógł w dowolnym miejscu kontynuować naukę.

Link do portalu: Juniper Open Learing Platform

W ramach Juniper Open Learning na platformie Junos Genius Juniper oferuje darmowe vouchery na egzaminy z poziomu Associate:

Dodatkowo w ramach JOL możesz zapisać się na darmowe szkolenia online z dowolnego poziomu zaawansowania. Obowiązują oczywiście limity uczestników.

JAk otrzymać Darmowy Voucher?

Vouchery nie są do końca darmowe. Jest kilka warunków, które musisz spełnić, aby taki uzyskać, a o to one:

 1. Zapisz się na dowolne szkolenie z poziomu Associate
 2. Ukończ wszystkie szkolenia w ramach danego poziomu
 3. Zdaj końcowy egzamin na minimum 70%
 4. Ciesz się z zaoszczędzonych 200$

Pamiętaj, że do końcowego egzaminu możesz podejść tylko 3 razy, ale dostaniesz tylko jeden voucher. PearsonVue wymaga, aby osoba egzaminowana miała ukończone 18 lat.

Prawda, że nie są to wygórowane warunki? Vouchery mają krótki okres ważności, mój miał około 30 dni.

Kilka UWAG na KONIEC

Pozwól, że na koniec podzielę się z Tobą jeszcze kilkoma uwagami:

 1. Nie przyśpieszaj szkoleń, pytania na egzaminie potrafią być szczegółowe
 2. Zrób jak najwięcej egzaminów próbnych, pytania na tym prawdziwym są bardzo podobne
 3. Pamiętaj, że w ramach każdej z 5 ścieżek możesz otrzymać tylko 1 darmowy voucher
 4. Do egzaminu możesz podejść tylko w formie zdalnej

 Jestem bardzo ciekawy czy zdecydujesz się skorzystać z oferty Juniper Networks. Koniecznie daj znać w komentarzu!

Aktualizacja 25.09.2020

Jak zauważył Piotr Małek na linkedin Juniper nie wysyła już darmowych voucherów. Aktualnie zniżka na egzamin wynosi 75%. Szkolenia na portalu Junos Genius nadal są darmowe.

Aktualizacja 4.03.2021

Platforma Juniper Genius została zamknięta. Aktualnie szkolenia dostępne są na Juniper Open Learning.

Rafał Rudewicz

Rafał Rudewicz

Specjalizuję się w rozwiązaniach Enterprise oraz Service Provider. Projektuję, wdrażam oraz naprawiam sieci dla największych firm na świecie.

4 komentarze

 1. Kamil

  Hej dziękuję Ci pięknie za udostępnienie informacji o voucherze na egzamin Juniper. Właśnie bylem w trakcie kursu na Pluralsight odnośnie egzaminu JNCIA gdyż chciałem porównać JunOS z Cisco IOS i podejść do któregoś z tych egzaminów ( Juniper ma tańsze vouchery wiec bylem bardziej przekonany do niego. ). Z pewnością skorzystam z darmowego vouchera, tylko najpierw dokończę kurs video na pluralsight a następnie rozpocznę kurs na juniper genius ( btw. O Juniper Genius nie slyszalem ). Ogólnie CLI w juniper bardziej do mnie przemawia niżeli to w Cisco ( wydaje mi się ze mam większą kontrole nad urządzeniem.

  Pozdrawiam

  Kamil

  Odpowiedz
  • Rafał Rudewicz

   Cześć Kamil,
   Ciesze się, że wpis się przyda. W ramach Junos Genius masz również dedykowane szkolenie właśnie dla inżynierów Cisco, aby ułatwić im pracę z Juniperem. Osobiście też wolę pracę z tym CLI, właśnie ze względu na spore możliwości pracy z edycją konfiguracji, a koncepcja commit-ów to już w ogóle poezja. Dodatkowo bardzo sobie cenię opcję „show|compare”, która pokazuje, jakie dokładnie zmiany zostaną wprowadzone do konfiguracji.

   Odpowiedz
 2. Robert

  Rafał, dzięki za informację. Jestem na początku swojej przygody z sieciami i myślę, że zarówno szkolenie pozwoli zaznajomić się z technologiami Juniper, a darmowa certyfikacja będzie przydatna w przyszłości.
  Zaczynam szkolenie! 🙂

  Odpowiedz
  • Rafał Rudewicz

   Cześć Robert!
   Na pewno wyniesiesz mnóstwo wartościowej wiedzy ze szkoleń. Jeśli zaczynasz z sieciami zdecydowanie polecam zacząć od szkolenia JNCIA-Junos. Dzięki temu zdobędziesz mocne podstawy do pracy z tym CLI. Szkolenia z Juniper-a są zdecydowanie mocniej produktowe niż Cisco, sporo jest odniesień do oferty produktowej firmy, ale też są zdecydowanie bardziej skondensowane. Więcej mięska w krótszym czasie.
   Powodzenia na egzaminach!

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *