CZEŚĆ!

 

JESTEM RAFAŁ RUDEWICZ

Kim Jestem?

Prywatnie jestem mężem oraz psim ojcem, adoptowaliśmy z żoną ze schroniska 3 suczki – #niekupujadpoptuj. W wolnym czasie nałogowo czytam książki oraz gram w planszówki. 

 

Zawodowo jestem inżynierem sieciowym z ponad 5-letnim doświadczeniem w obszarze Service Provider oraz Enterprise. Dotychczas miałem okazję pracować na stanowiskach:

 

  • Service Analyst
  • Service Engineer
  • Senior Network Engineer 
  • Network Design Engineer
 
 
 
 
 
Rafał Rudewicz

Czym się zajmuję?

Projektuje, wdrażam oraz ulepszam infrastrukturę sieciową, zaczynając od DLACZEGO? Uważam, że nie rozumiejąc potrzeb stojących za danym projektem, nie jesteśmy w stanie dostarczyć najlepszego rozwiązania.

 

W dotychczasowej karierze miałem okazję pracować dla Alcatel-Lucent obecnie Nokia, jednego z czołowych dostawców rozwiązań dla ISP. Praca z sieciami backbone MPLS to był mój chleb powszedni. Ogromną przyjemność sprawiało mi  korzystanie ze sprzętu tego vendora. Nie znam przyjemniejszego CLI, niż ten w SR OS.

 

Obecnie pracuję na kontrakcie dla BORG5 gdzie w ramach zespołu projektowego, biorę udział w budowaniu nowoczesnych rozwiązań w oparciu o sprzęt Cisco. To fascynujące móc poznawać różne podejścia do tego samego zagadnienia. 

 

Prywatnie eksperymentuje z produktami Mikrotik oraz Raspberry Pi. To niesamowite jak te projekty rozwinęły się na przestrzeni lat.  Dodatkowo cały czas doskonalę swoje umiejętności programistyczne w Pythonie czy bashu.

Dlaczego warto odwiedzać Inną Sieć?

Moim celem jest stworzenie miejsca w sieci, które kompleksowo odpowie na nurtujące Cię pytania, jak również pozwoli Ci pracować w branży lepiej, nie koniecznie więcej.

 

 

Chciałbym podzielić się z Tobą swoją wiedzą oraz doświadczeniem zawodowym zdobytym na przestrzeni tych kilku lat, jak również swoimi przemyśleniami o tym co aktualnie dzieje się w branży oraz w jakim kierunku ona podąża.

 

 

Ten blog z pewnością Cię zainteresuje, jeśli choć jeden z poniższych punktów odnosi się do Ciebie:

  • Interesujesz się sieciami komputerowymi
  • Szukasz materiałów wyjaśniających technologie, dzięki którym obecnie istniejące sieci są w stanie przesyłać dane
  • Jesteś ciekawy jak wygląda praca sieciowca
  • Chciałbyś wiedzieć jak znaleźć swoją pierwszą pracę w sieciach

Dziękuję

Dziękuję, że poświęciłeś swój czas na przeczytanie tego wstępu. Jeśli masz pomysł na artykuł, chętnie zapoznam się z Twoją propozycją. Nie wahaj się również ani chwili, żeby zadać nurtujące Cię pytanie.

 

Mam do Ciebie prośbę – jeśli uważasz, że cokolwiek co przeczytałeś na tym blogu, jest wartościowe, daj mi znać.


Życzę miłej lektury!

Na blogu inna sieć wykorzystuję "ciasteczka". Lubię ciastka, a Ty? Lubię ciastka! Chcę wiedzieć więcej