Home Artykuły Redhat dla developerów za darmo

Redhat dla developerów za darmo

Rafał Rudewicz

Redhat jest bez wątpienia jedną z najbardziej rozpoznawalnych biznesowych marek Linuksowych na świecie, a sama ścieżka certyfikacyjna jest jedną z bardziej pożądanych w branży i jest to w pełni zasłużona sytuacja. Wieloletnia obecność na rynku, ciągle rosnąca stabilność usług, profesjonalny support oraz długie wsparcie dla aplikacji to wszystko złożyło się na obecną sytuację. Niestety nie ma róży bez kolców, to wszystko kosztuje i to kosztuje nie mało. W końcu głównym odbiorcą są korporacje i firmy, które nie mogą sobie pozwolić na żadne problemy z serwerami.

Centos, fedora czy redhat?

Co jednak w sytuacji gdy potrzebujesz przetestować swoje aplikacje lub po prostu chcesz nauczyć się pracy z linuksami, lub uczysz się do egzaminu? Do tej pory miałeś dwa wyjścia, zainteresować się centosem, który jest skompilowaną przez społeczność wersją RHEL’a bez wsparcia ze strony Red Hat inc. Dopóki nie potrzebujesz wgryzać się w specyficzne zachowanie systemu, można przyjąć, że systemy są identyczne, jednak jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Inną opcją jest skorzystanie z Fedory, która posiada wsparcie wielkiego brata, jednak jest nastawiona na szybkie aktualizacje dostarczające nowe udogodnienia kosztem stabilności oraz wsparcie w obsłudze problemów zapewnia społeczność skupiona wokół dystrybucji.

Sytuację zmienił kompletnie Redhat Inc., oferując wszystkim chętnym darmową wersję dla deweloperów.

Co zawiera Red hat development suite?

W ramach darmowej licencji otrzymujesz:

  • Red Hat Enterprise Linux Server – Pełna niekomercyjna wersja systemu operacyjnego.
  • Narzędzia deweloperskiego z długim okresem wsparcia – Każda główna wersja systemu Redhat oferuje 10-letnie wsparcie również dla wszystkich „podstawowych” narzędzi deweloperskich, które będą przez cały czas wspierane.
  • Narzędzia deweloperskiego z regularnymi aktualizacjami – Redhat inc. zapewnia coroczne atualizacje kluczowych komponentów takich jak języki programowania (GCC, Python, Node.js, etc.) i środowiska programistyczne (Eclipse, Git, etc.), bazy danych open source (PostgreSQL, MongoDB, etc), serwery webowe (Apache httpd, Nginx, etc.); wszystko dostępne w ramach Red Hat Software Collection i Red Hat Developer Toolset.

Na co czekasz?

Pobierz już teraz swoją darmową wersję Red Hata. Przejdź na stronę, kliknij pobierz, zaakceptuj regulamin i gotowe. To takie proste. Licencja jest ważna przez rok i przed upływem tego czasu należy ją przedłużyć lub zamówić nową. Jak to zrobić? Najprościej pobrać nową instalkę, wtedy do naszego konta zostanie przypisana nowa licencja.

Możesz być również zainteresowany tymi artykułami:

Zostaw komentarz

Na blogu inna sieć wykorzystuję "ciasteczka". Lubię ciastka, a Ty? Lubię ciastka! Chcę wiedzieć więcej