Redhat dla developerów za darmo

Redhat jest bez wątpienia jedną z najbardziej rozpoznawalnych biznesowych marek Linuksowych na świecie, a sama ścieżka certyfikacyjna jest jedną z bardziej pożądanych w branży i jest to w pełni zasłużona sytuacja.

Redhat jest bez wątpienia jedną z najbardziej rozpoznawalnych biznesowych marek Linuksowych na świecie, a sama ścieżka certyfikacyjna jest jedną z bardziej pożądanych w branży i jest to w pełni zasłużona sytuacja. Wieloletnia obecność na rynku, ciągle rosnąca stabilność usług, profesjonalny support oraz długie wsparcie dla aplikacji to wszystko złożyło się na obecną sytuację. Niestety nie ma róży bez kolców, to wszystko kosztuje i to kosztuje nie mało. W końcu głównym odbiorcą są korporacje i firmy, które nie mogą sobie pozwolić na żadne problemy z serwerami.

Centos, fedora czy redhat?

Co jednak w sytuacji gdy potrzebujesz przetestować swoje aplikacje lub po prostu chcesz nauczyć się pracy z linuksami, lub uczysz się do egzaminu? Do tej pory miałeś dwa wyjścia, zainteresować się centosem, który jest skompilowaną przez społeczność wersją RHEL’a bez wsparcia ze strony Red Hat inc. Dopóki nie potrzebujesz wgryzać się w specyficzne zachowanie systemu, można przyjąć, że systemy są identyczne, jednak jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Inną opcją jest skorzystanie z Fedory, która posiada wsparcie wielkiego brata, jednak jest nastawiona na szybkie aktualizacje dostarczające nowe udogodnienia kosztem stabilności oraz wsparcie w obsłudze problemów zapewnia społeczność skupiona wokół dystrybucji.

Sytuację zmienił kompletnie Redhat Inc., oferując wszystkim chętnym darmową wersję dla deweloperów.

Co zawiera Red hat development suite?

W ramach darmowej licencji otrzymujesz:

  • Red Hat Enterprise Linux Server – Pełna niekomercyjna wersja systemu operacyjnego.
  • Narzędzia deweloperskiego z długim okresem wsparcia – Każda główna wersja systemu Redhat oferuje 10-letnie wsparcie również dla wszystkich „podstawowych” narzędzi deweloperskich, które będą przez cały czas wspierane.
  • Narzędzia deweloperskiego z regularnymi aktualizacjami – Redhat inc. zapewnia coroczne atualizacje kluczowych komponentów takich jak języki programowania (GCC, Python, Node.js, etc.) i środowiska programistyczne (Eclipse, Git, etc.), bazy danych open source (PostgreSQL, MongoDB, etc), serwery webowe (Apache httpd, Nginx, etc.); wszystko dostępne w ramach Red Hat Software Collection i Red Hat Developer Toolset.

Na co czekasz?

Pobierz już teraz swoją darmową wersję Red Hata. Przejdź na stronę, kliknij pobierz, zaakceptuj regulamin i gotowe. To takie proste. Licencja jest ważna przez rok i przed upływem tego czasu należy ją przedłużyć lub zamówić nową. Jak to zrobić? Najprościej pobrać nową instalkę, wtedy do naszego konta zostanie przypisana nowa licencja.

19 aplikacji, które musi znać każdy sieciowiec

Narzędziownik sieciowca

19 aplikacji newsletter

Najnowsze artykuły

Podsumowanie roku 2022

Podsumowanie roku 2022

W ubiegłym roku wiele się wydarzyło, zarówno złego, jak i dobrego. Ze złych rzeczy należy wspomnieć o nadal trwającej wojnie na Ukrainie. Jeśli możesz, wesprzyj ich. Sposób nie ma większego znaczenia. Z dobrych rzeczy, w okolicach marca udało się rozszerzyć współpracę...

Czy warto zdawać CCNA?

Czy warto zdawać CCNA?

Podcast w wersji wideoSłuchaj na spotifyZ podcastu dowiesz się Czy nowe CCNA to krok w dobrą stronę? Dlaczego BGP wypadło z CCNA? Czy nadal warto zdawać CCNA? Jakie mamy alternatywne egzaminy dla juniora? Czy symulacje na egzaminie to dobry pomysł? Czy junior powinien...

Jak zadbać o bezpieczeństwo BGP?

Jak zadbać o bezpieczeństwo BGP?

Podcast w wersji wideoSłuchaj na spotifyZ podcastu dowiesz się Czy czeka nas rok IPv6? Czym różnią się sieci Service Provider od sieci Enterprise? Dlaczego Border Gateway Protocol to najlepszy protokół routingu? Kiedy warto wdrożyć BGP? Jakie zagrożenia wiążą się ze...

Monitoring infrastruktury

Monitoring infrastruktury

Podcast w wersji wideoSłuchaj na spotifyZ podcastu dowiesz się Czym monitorować infrastrukturę? i dlaczego Zabbix jest najlepszą opcją monitoringu? Jakie mamy alternatywy dla Zabbixa i kiedy warto rozważyć ich wdrożenie?  Jakie wyzwania stawia wdrożenie monitoringu...

Nadchodzi PLNOG 30!

Nadchodzi PLNOG 30!

Najstarsza w Polsce, telekomunikacyjna konferencja powraca w formie stacjonarnej. Tej jesieni, 6-7 września, daj się porwać w pasjonującą kosmiczną podróż z najnowszymi technologiami i inspirującymi rozwiązaniami. Razem z najlepszymi specjalistami rynku telco...

Jesteśmy partnerem  konferencji

PLNOG
Bydgoszcz konferencja IT

O autorze

Rafał Rudewicz

Specjalizuję się w rozwiązaniach Enterprise oraz Service Provider. Projektuję, wdrażam oraz naprawiam sieci dla największych firm na świecie.

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty

Nadchodzi PLNOG 30!

Nadchodzi PLNOG 30!

Najstarsza w Polsce, telekomunikacyjna konferencja powraca w formie stacjonarnej. Tej jesieni, 6-7 września, razem z najlepszymi specjalistami rynku telco oraz IT eksploruj wiedzę z zakresu Cloud, cyberbezpieczeństwa, routingu, czy sieci optycznych.

czytaj dalej

Zapisz się na newsletter